Svetaines struktura
2024-12-23

“Čiurlioniukės“ nustebino Londono „Wigmore Hall“ publiką

2012-01-18

Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos kvartetas (Ieva Pranskutė - pirmas smuikas, Eglė Kaunietytė - antras smuikas, Ugnė Petrauskaitė - altas ir Elena Daunytė - violončelė) grįžo iš Didžiosios Britanijos. Profesorės Audronės Vainiūnaitės parengtas ansamblis pirmasis iš Lietuvos kolektyvų grojo legendinėje Londono „Wigmore Hall“ salėje.
1901-aisiais duris atvėrusioje „Wigmore Hall“ yra koncertavusi visa plejada pasaulio muzikos korifėjų, čia groja garsiausi dabarties solistai ir ansambliai.

ciurlioniukes1

„Mes dar nesame grojusios tokios puikios akustikos salėje, - pripažino smuikininkė I.Pranskutė. – Koncertas mums paliko labai gerą įspūdį – sulaukėme malonių atsiliepimų. Žmonės stebėjosi, kad būdamos tokios jaunos grojome kaip patyrusios muzikantės“.

Ansamblis atliko Roberto Schumanno Kvarteto Nr.3 dvi dalis.

„Merginos grojo nuostabiai – ir labai profesionaliai, ir muzikaliai. Jos parodė ne pagal amžių aukštą lygį“, - džiaugėsi vienas koncerto rengėjų britų violončelininkas, Mančesterio „Chetham‘s School of Music“ styginių katedros vedėjas Nicholas Jonesas. – Reiškiu pagarbą kvarteto mokytojai A.Vainiūnaitei – ji išskirtinė šio žanro žinovė.“

„Čiurlioniukės“ į „Wigmore Hall“ buvo pakviestos kartu su dviem britų studentų kvartetais - iš Londono karališkosios muzikos akademijos bei Mančesterio „Chetham‘s School of Music“. Visi trys kolektyvai koncertui buvo atrinkti po tarptautinių kursų Mančesteryje, kuriuos vedė profesoriai iš Didžiosios Britanijos, Austrijos, Vokietijos ir Čekijos akademijų bei konservatorijų.

Pasak kursų rengėjo N.Joneso, vilnietės juose pasirodė taip gerai, kad buvo priimtos į suaugusiųjų grupę.

„Mes turėjome pamokų daugiau negu anglai, nes visi profesoriai norėjo su mumis dirbti“, - pasakojo I.Pranskutė.

Ieva, Eglė, Ugnė ir Elena jau nuo vaikystės dalyvauja įvairiuose projektuose, koncertuose, respublikiniuose bei tarptautiniuose konkursuose kaip solistės, ne kartą yra tapusios jų laureatėmis. Ansamblis dažnai koncertuoja įvairiose Lietuvos miestų ir miestelių salėse, atstovauja šaliai, Vilniui ir savo mokyklai užsienyje.

Tačiau netrukus trejus metus drauge griežusios draugės pasuks savais keliais. I.Pranskutė rengiasi nuo rudens studijuoti Vienos muzikos universitete, Ugnė Petrauskaitė – Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Tik Eglė ir Elena tęs mokslus Nacionalinėje M.K.Čiurlionio menų mokykloje.

Rėmėjai

Kunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer

Karoso logo

 

Ponia Valdereza Lenktaitis