Svetaines struktura
2024-04-22

Apie fonoteką

2019-03-21

Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos fonoteka – viena išskirtinių vietų mokykloje, kurioje sukaupta daugiau kaip 30000 garso ir vaizdo įrašų. Fonotekoje įrengta kompiuterinė salė, video klasė, veikia laboratorija, kurioje gaminami, redaguojami ir restauruojami garso ir vaizdo įrašai.

Čia lankosi visų skyrių moksleiviai, norintys išgirsti muziką, pažiūrėti spektaklio, koncerto įrašą ar filmą, panaršyti internete ieškant reikiamos informacijos pasaulio muzikos bibliotekose, pamatyti online transliuojamus konkursus, sukurti savo muzikos kūrinį ar lavinti muzikos teorijos gebėjimus ir muzikos istorijos žinias. Mes ne tik aptarnaujam lankytojus, bet ir iliustruojame pamokas, metodinio centro organizuojamus seminarus, konferencijas bei kursus.

Fonotekoje mokyklos bendruomenės nariams nuolat siūlomos įvairios inovacijos. 2006 metais fonoteka dalyvavo kuriant bendrą projektą "Technologinio muzikinio raštingumo diegimas Lietuvos menų gimnazijose" su Kauno Juozo Naujalio bei Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijomis ir laimėjo Europos Sąjungos finansavimą. Tai leido mokyklai įsigyti naudingą muzikinei edukacijai programinę įrangą, papildyti garsų biblioteką.

 

Mūsų fonoteka yra pirma, ar net vienintelė šalyje, kur sukurta muzikos teorijos ir istorijos dėstymo kompiuterinė bazė ir kuriami skaitmeniniai vaizdo ir garso įrašų fondai savarankiškam vyresniųjų klasių moksleivių bei mokytojų ar kt. lankytojų darbui. Taip pat mūsų fonoteka – pirmoji, kurioje vykdomas kompiuterinis pamokų iliustravimas. Jau bemaž 15 metų vykdoma daugiakanalė įrašų ir diktantų transliacija kompiuteriu į skirtingas auditorijas. 2019 metais sukurta virtualioji platforma, į kurią talpiname skaitmenintą medžiagą, skirtą muzikos istorijos, instrumentuotės, muzikos kūrinių analizės bei polifonijos pamokoms, kas leidžia mokytojams savarankiškai iliustruoti pamokas. Platformoje galima paklausyti ir peržiūrėti mokyklos archyvinius įrašus – koncertus, spektaklius, egzaminus bei kitus atsiskaitymus.

 

Kompiuterinėje skaitykloje įrengta 13 darbo vietų, skirtų gimnazijos moksleiviams ir darbuotojams. Čia jie gali dirbti prie mūsų skaitmeninių katalogų, savarankiškai mokytis iš parengtos skaitmeninės metodinės medžiagos, naršyti internete, klausyti garso įrašų. Taip pat skaitykloje sudarytos visos sąlygos darbui su muzikos natų rinkimo bei Sibelius edukacinio paketo programomis. 

 

Jūsų patogumui nuolat atnaujiname informaciją fonotekos puslapyje. Informaciją apie fonotekos naujienas – naujai gautus garso ir vaizdo įrašus, papildytą skaitmeninį archyvą – galima rasti skiltyje Fondai. Skyrelyje Vadovėliai patalpinti muzikos istorijos, harmonijos vadovėliai, mokytojų konspektai, žinotinų muzikos kūrinių sąrašai, kita metodinė medžiaga. Naujienos apie fonotekoje veikiančias parodas ir kitus renginius bei įdomi ir naudinga čiurlioniukams informacija iš interneto erdvės skelbiama skiltyje Kviečiame susipažinti. O nuoroda Čiurlioniukai Lietuvai ir pasauliui siūlo nepraleisti naujienų apie mokyklos absolventų kūrybines veiklas ir projektus.

Rėmėjai

Kunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer

Karoso logo

 

Ponia Valdereza Lenktaitis