Svetaines struktura
2024-06-13

Naujoji muzikos karta.

2019-12-23

7. Gediminas Gelgotas ir Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO.

Kompozitorius ir dirigentas Gediminas Gelgotas ir jo įkurtas orkestras, kurio beveik visi atlikėjai yra buvę čiurlioniukai, pripažinimo sulaukė ir Lietuvoje, ir Europoje, ir už Atlanto. Orkestras nuolat kviečiamas koncertuoti su pasaulinio mąsto atlikėjais, jų koncertai vyksta žinomiausiose pasaulio scenose.

Nors NIKO repertuarą sudaro tik šiuolaikinių kompozitorių ir paties Gedimino Gelgoto muzika, koncertų metu salės būna perpildytos. Gedimino kompozicijų kalba yra sudėtinga, bet visus keri jo muzikos nuoširdumas – ji gyva, ji alsuoja pozityvu. Profesionaliai sudėliotos koncertų formos, nuostabūs režisūriniai sprendimai, atlikėjų meistrystė bei žaižaruojantis virtuoziškumas ir ypatinga charizma – tai NIKO sėkmės paslaptys.

Vien tik šiais metais orkestras dalyvavo festivaliuose ir buvo surengęs koncertus Prancūzijoje, Vokietijoje, Norvegijoje, JAV ir Rusijoje. Artistai dalinosi scena ir įrašinėjo muziką su pasaulio žvaigždėmis. Orkestras dažnai koncertuoja ir Lietuvoje. Dar iki metų pabaigos galėsime išgirsti kelis NIKO koncertus. Turbūt, didžiausia intriga – 12.26 numatytas koncertas su Vilniaus savivaldybės kameriniu choru "Jauna muzika", kuriam vadovauja maestro Vaclovas Augustinas.

NIKO artistai: Augusta Jusionytė, Dalia Simaška, Julija Ivanovaitė, Marija Pranckutė, Justas Kulikauskas, Deividas Dumčius ir Vincas Bačius.


Naujoji muzikos karta.

2019-12-23

6. Indrė Baikštytė

Šie metai pianistei Indrei Baikštytei yra ir itin džiugūs, ir labai sudėtingi, nes visai Lietuvai švenčiant garsaus jos senelio, žymaus kompozitoriaus Eduardo Balsio 100-ąsias gimimo metines, Indrei teko dalyvauti organizuojant visą eilę jubiliejinių renginių bei daug juose koncertuoti. Viename jų kartu su savo mama, profesore Dalia Balsyte bei kitais žinomais Lietuvos solistais ir kolektyvais, ji dalyvavo atliekant E.Balsio oratoriją „Nelieskite mėlyno gaublio“. Turbūt sudėtingiausias iššūkis buvo, kai su fortepijoniniu trio FortVio teko atlikti į finalą atrinktus I-ojo tarptautinio E.Balsio kompozitorių konkurso kūrinius. Metus vainikavo prieš pat Šv. Kalėdas Kaune ir Vilniuje atliktos su smuikininku D. Bidva ir Nacionalinės filharmonijos simfoniniu orkestru „Dramatinės freskos“.

Indrę Baikštytę klasikinės muzikos mylėtojai žino kaip ko ne vienintelę tokio masto Lietuvoje kamerinės muzikos atlikėją. 2019 metais įvairių kamerinių ansamblių sudėtyje (su Ingrida Armonaite, Rūta Lipinaityte, Donatu Bagursku, Davidu Geringu bei kitais) pianistė surengė daugybę koncertų Klaipėdoje, Vilniuje, Nidoje, Kazanėje, Maskvoje, Berlyne.

Ne vienas ir ne du jauni kamerinės muzikos atlikėjai Indrę vadina mylima mokytoja ar dėstytoja. Pianistė yra LMTA koncertmeisterio bei kamerinio ansamblio katedrų docentė. Ypatingai brangu, kad buvusi čiurlioniukė, tapusi žymia menininke, grįžo į savo mokyklą, kur nuoširdžiai ir profesionaliai dalinasi savo patirtimi. Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje ji eina kamerinio ansamblio skyriaus vedėjos pareigas, į jos klasę nori patekti daugybė mokinių. Jos ugdytiniai aktyviai dalyvauja koncertuose ir konkursuose, dažnai tampa laureatais.


Naujoji menininkų karta.

2019-12-23

5. Giedrė Šlekytė

Skrydžiai, naktiniai partitūrų studijavimai viešbučiuose, repeticijos, koncertai, spektakliai, darbas su režisieriais, solistais, chorais, orkestrais, interviu ir fotosesijos, bendravimas su gerbėjais, kartais - su draugais, įrašų studijos, paparaciai, vėl skrydžiai ir viskas ratu - tai dirigentės Giedrės Šlekytės kasdienybė.

Drezdenas, Leipcigas, Berlynas, Antverpenas, Stokholmas, Paryžius, Bolonija - maža 2019 metų Giedrės kūrybinės geografijos dalis, šiemet skirtingų teatrų scenose pastatyti spektakliai: Dvoržako „Rusalka“ Opera Vlaanderen teatre, Čaikovskio „Spragtukas“ su legendiniu Gewandhaus orchestra bei Donizetti „Meilės eliksyras“ Leipzig Opera teatre, Mozarto „Figaro vedybos“ LNOBT, Ramintos Šerkšnytės muzikos koncertas Berwaldhallen koncertų salėje ir daug, daug, daug koncertų su vis kitais kūriniais. Kaip tai sunku, neišduoda niekas. Švytinčiai, besišypsančiai Giedrei, atrodo, visiškai nereikia poilsio.
O publika sukelia stovinčias ovacijas, būna ir žmonių, kurie atsiklaupia prieš trapios, švelnios Maestros stiprybę.
Šiemet Giedrė mūsų visų džiaugsmui yra pakviesta dirbti ir Lietuvoje į Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą. Yra šansų ją matyti dažniau.


Naujoji menininkų karta.

2019-12-23

4. Gintaras Januševičius

Pianisto Gintaro Januševičiaus veikloms suskaičiuoti gali pritrūkti pirštų. Per metus vadovauta dviem koncerto salėms Vokietijoje, paruoštos kelios naujos solinės ir kamerinės programos, organizuota ir sugrota virš 100 koncertų.

Publika atlikėją išvydo Vokietijos, Italijos, UK, Airijos, Lenkijos, Latvijos, Šveicarijos ir Lietuvos koncertų salėse bei salonuose. Paskutinis šiais metais koncertas numatytas dieną prieš Kūčių vakarą. Tačiau tuo metai nesibaigia, mat, gruodžio 29 dieną pradeda darbą viena iš jo įkurtų tarptautinių meistriškumo akademijų pianistams – "Feuerwerk Einbeck", kur Gintaras dėstys vienuolikai pasaulio jaunų atlikėjų. Šiemet tarp atrinktų pianistų akademijoje dalyvaus 2019 metais kelis konkursus laimėjusi čiurlioniukė dvyliktokė Anastasija Šumskaitė.

Šiemet kita pianisto tarptautinė akademija – "Klaipėda piano masters" – jau trečią vasarą iš eilės sukvietė jaunus pianistus iš viso pasaulio į Lietuvos pajūrį. Jam taip pat teko garbė vesti meistriškumo pamokas ir istorinėje vasaros fortepijono akademijoje Warszawskie Warsztaty Pianistyczne Varšuvoje (Lenkija).

Pianistas yra garbingas tarptautinių pianistų konkursų žiuri narys. 2019 metais jis dirbo jaunųjų pianistų konkursų komisijose Glazgo (Škotija) ir Rygoje (Latvija).

www.janusevicius.com


Naujoji menininkų karta

2019-12-23

3. Dalia Kuznecovaitė

Valstybinio Vilniaus kvarteto primarija, solistė, daug griežianti su įvairiais pasaulio orkestrais ir kameriniais ansambliais, nuolat kviečiama dalyvauti į rimčiausius tarptautinius festivalius ir projektus, šiemet Dalia turėjo ir nepaprastai daug pasirodymų, ir aktyviai reiškėsi kaip LMTA dėstytoja. Jos studentas Konrad Levicki gavo III-ąją vietą tarptautiniame konkurse "Flame" Paryžiuje. Savo patirtimi smuikininkė dalinosi ir meistriškumo pamokose Lietuvoje ir už jos ribų.
Taip pat šiemet Dalia buvo įtraukta į 10-ąjį Raimondo Katiliaus Lietuvos jaunųjų atlikėjų konkurso žiuri.


Naujoji menininkų karta

2019-12-23

2. Jonas Šilinskas

Po devynių sėkmingų sezonų Tampere (Suomija) filharmonijos simfoninio orkestro sudėtyje, kur Jonas ėjo trimitų grupės reguliatoriaus pareigas, po ilgų gastrolių su orkestru ir įvairiais brass ir jazz ansambliais, po atliktų sudėtingiausių orkestrinių partijų, tarp kurių buvo Mahlerio, Brahmso, Čaikovskio, Šostakovičiaus, Ravelio ir daugybės kitų kompozitorių kūriniai, šiemet Jonas laimėjo konkursą užimti solisto (trimitų grupės koncertmeisterio) vietą Helsinkio radijo simfoniniame orkestre.


Naujoji menininkų karta

2019-12-23

 

2019 metai artėja prie pabaigos. Apžvelgdami šiuos metus, norime pristatyti jums kelis jaunosios kartos čiurlioniukus, kurie, kiekvienas savo srityje, šlovina mūsų mokyklą. Jų gyvenimas - kūryba, jų metai prasideda ir pasibaigia scenoje, jie - mokyklos ir šalies pasididžiavimas.

1. Gerūta Griniūtė. Viena populiariausių LRT žurnalisčių, kultūros programų apžvalgininkė. Būtent ji kas savaitę mums pasakoja apie ryškiausius kultūrinius įvykius, supažindina su pripažintais menininkais, pristato eteryje jaunus atlikėjus. Gerūta – įvairių projektų, festivalių ir koncertų vedėja, jos vedami renginiai yra ypač skirtingi. Čia matysime ir Eurovizijos konkursą ir Nacionalinės Filharmonijos koncertus.
Gerūta puikiai groja fortepijonu (baigė mokyklos ir LMTA fortepijono skyrius). Dar – šią vasarą ji buvo pakviesta kaip lektorė į tarptautinę vasaros fortepijono meistriškumo akademiją Klaipėda Piano Masters vesti praktinius užsiėmimus „Kaip atrodyti ir elgtis scenoje“.


Jaunieji

2019-12-19

Pristatome: Neringa Valuntonytė ir Edwin Szwajkowski

Labai svarbiame mums visiems Tarptautiniame M. K. Čiurlionio pianistų konkurse į finalinį turą pateko net du buvę čiurlioniukai – Neringa Valuntonytė ir Edwin Szwajkowski. Neringa buvo apdovanota III-aja vieta, Edwin gavo konkurso finalininko diplomą.
Konkursinė veikla labai svarbi tiek dabartiniams, tiek buvusiems čiurlioniukams kylant karjeros laiptais, tobulinant profesines kompetencijas. Ateinančiais metais nuoširdžiai linkime visiems siekti profesinio tobulėjimo, praturtinti repertuarus, o konkursų dalyviams – sėkmės. Mes visada džiaugiamės ir didžiuojamės jų pasiekimais.

 


Asmik Grigorian

2019-04-30

asmik

Balandžio 29-osios vakarą iškilmingoje tarptautinių Operos apdovanojimų gala ceremonijoje Londone, „Sadler’s Wells“ teatre, buvo paskelbti nugalėtojai. Metų operos soliste tapo Zalcburgo festivalyje Salomėjos vaidmenį atlikusi Asmik Grigorian

Plačiau..

Daugiau nuorodų:

https://youtu.be/KG3DuHI-t08

https://youtu.be/KyhJytQsJxM

https://youtu.be/dKM97sm3zwE

https://youtu.be/-fPTBmNFv8s

Kelias į namus. LRT laida apie Petrą Geniušą

2018-04-26

geniusas

Plačiau...

Trio “Kaskados” – Rusnė Mataitytė – smuikas, Edmundas Kulikauskas – violončelė, Albina Šikšniūtė – fortepijonas.

2018-04-06

kaskados

1. Trio “Kaskados” koncertas Vilniaus Taikomosios dailės muziejuje 30.03.2014
2. Jubiliejinis koncertas LNF. Vilnius, 01.04.2017

https://www.youtube.com/watch?v=y5ZjbxEaDkI

https://www.youtube.com/watch?v=jZUy-C2XMaQ

Petras Geniušas

2018-04-06

geniusas

Daugiau skaitykite čia

Ingrida Armonaitė

2018-04-06

ingrida

1. Iš LT archyvų: “Kultūros metas. Smuikininkė Ingrida Armonaitė” 1999-10-11
2. LRT Aukso fondas. “Smuikininkė Ingrida Armonaitė” 2007-01-27
3. Didysis muzikų paradas 2016. Eduardas Balsys Du fragmentai iš baleto “Eglė - žalčių karalienė” – “Rauda” ir “Sutiktuvių maršas”. (atl. Ingrida Armonaitė – smuikas, Indrė Baikštytė – fortepijonas")

 

http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/4635/kurybos-metas-smuikininke-ingrida-armonaite
http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/19970/smuikinininke-ingrida-armonaite
https://www.youtube.com/watch?v=A7UME353GKg


Neli Beredina ir Petras Skirmantas filme koncerte “Šokio garbei”

2018-04-06

Skirmantas ir_beredina

https://www.youtube.com/watch?v=VvNaDMajeY8

Jurgita Dronina

2018-02-14

jurgita dronina

Jurgita Dronina. Ryto suktinis su Zita Kelmickaite

Ryto suktinis su Zita Kelmickaite. - 2018.02.11 baletas IŠ ČIA PAKILTA SKRYDŽIUI - LRT

Rėmėjai

Kunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer

Karoso logo

 

Ponia Valdereza Lenktaitis