Svetaines struktura
2024-12-21

Laimės kalvė yra čia, Lietuvoje

2011-11-09

"Vakaro žinios"
 2009 03 05

Tiek daug gerų, gražių, talentingų žmonių Lietuvoje stiebiasi į saulę. Bet kažkodėl dažniau ne juos pastebime. Susireikšminę žmonės diskutuoja, kuris pretendentas į Respublikos prezidentus blogesnis. Geriau pakalbėkime apie gražią ateitį. Šiandien "Vakaro žinios" kalba apie labai labai talentingą baleriną 16-metę vilnietę Grytę Dirmaitę.

Nacionalinėje M.K.Čiurlionio menų gimnazijoje baleto specialybės jau penktus metus besimokanti Grytė ką tik grįžo iš Vokietijos sostinėje vykusio festivalio-konkurso "Tanzeolymp". Grįžo ne tuščiomis - ji pelnė aukso medalį, pakvietimą į šiemet Maskvoje vyksiantį tarptautinį baleto artistų konkursą.

Berlyne jai už nugaros liko daugiau nei penki šimtai įvairių pasaulio baleto šokėjų. Berlyne ji laimėjo studijas Štutgarto baleto mokykloje. Bet ji mokysis toliau čia, Lietuvoje. Nes čia patys geriausi dėstytojai.

Svajonėse - ne medaliai
Su tarptautinį pripažinimą pelniusia jaunąja balerina susitikome ankstyvą rytmetį M.K.Čiurlionio menų gimnazijoje, Baleto skyriuje. Čia Grytė su kitomis klasės merginomis uoliai mokosi daug jėgų atimančio baleto meno.
Ne tik mokyklos, bet ir visos Lietuvos pažiba tapusi Grytė veidrodžių karalystę primenančioje klasėje sukasi it plunksnelė. Smulkutė jaunoji balerina po kelias valandas trukusios pamokos neatrodo pavargusi. Kukli, nuolat besišypsanti G.Dirmaitė prisipažino, kad tokio puikaus tarptautinio įvertinimo tikrai nesitikėjo: "Džiaugiausi jau vien dėl to, kad galėjau dalyvauti tame festivalyje. O kai nuvykusi sužinojau, jog dar šoksiu ir finaliniame koncerte!.. Tai man jau buvo laimėjimas. Apie pagrindinį prizą net negalvojau."
Tačiau Grytė užsimena, kad jos tikslas nėra surinkti kuo daugiau medalių ar apdovanojimų. "Tiesiog noriu šokti Nacionaliniame operos ir baleto teatre, kurio durys atsiveria tik patiems geriausiems baleto meistrams", - sako grakšti mergina, jau dabar Operos ir baleto teatre sušokusi vieną pagrindinių L.Vilkončiaus baleto "Piteris Penas" vaidmenų. Už tai Grytė net gavo Karalienės Mortos premiją.

Atkalbinėjo nuo šokių
Nuo vaikystės apie balerinos puantus svajojusi Grytė prisimena, kaip artimieji ir draugai, sužinoję apie merginos ketinimus stoti į baleto mokyklą, bandė ją atkalbinėti. Esą jai balerinos gyvenimas būsiąs per sunkus. Tačiau vilnietė buvo atkakli ir užsispyrusi, - nepaisydama aplinkinių perspėjimų siekė užsibrėžto tikslo.
"Tėveliai nelabai daug žinojo apie balerinos profesiją. Jų darbas nesusijęs su menu. Tačiau šokti baletą buvo mano vaikystės svajonė. Tiesiog žinojau, kad būsiu balerina arba... širdies daktare, - šypsodamasi kalba G.Dirmaitė. - Bet tik įstojusi į baleto mokyklą supratau, koks sunkus yra balerinų "amatas". Kas sunkiausia? Laiko trūkumas. Laisvalaikio turime tikrai labai mažai. Susitikinėti su bičiuliais negalim sau leisti taip dažnai kaip kiti mūsų bendraamžiai. Tačiau mūsų mokykloje visi daug mokosi ir turi mažai laisvo laiko."
Pailginti parą mergina norėtų ne tik tam, kad turėtų kada pasimatyti su bičiuliais. Grytė mano, jog vertėtų dar daugiau laiko skirti baleto pamokoms, apsilankymams Nacionaliniame operos ir baleto teatre.
"Tačiau grįžus namo ne visada užtenka jėgų net namų darbams paruošti. Tik krintu į lovą miegoti", - šypsosi ji. Tiesa, 16-metė yra labai stropi, gabi ir pačiais aukščiausiais balais besimokanti mokinė.

Į Štutgartą neskuba
Tarptautinį įvertinimą pelniusi Grytė sako nejaučianti kitų klasės merginų pavydo.
"Mano klasė - labai draugiška, visada palaiko tiek išvykstant į konkursą, tiek iš jo grįžus. Man tik labai gaila, jog dėl mano pasirengimų konkursams ar pasirodymams mokytojai bendraklasėms skiria mažiau dėmesio", - atsidūsta G.Dirmaitė.Paklausta, ar ketina pasinaudoti proga studijuoti Štutgarto baleto mokykloje, Grytė kiek dvejoja. "Kol kas nesu apsisprendusi. Tariausi ir su tėveliais, ir su dėstytojais. Visų nuomonės skirtingos. Bet Lietuvoje baleto artistai parengiami geriau nei užsienyje. Artistai sulaukia daugiau dėmesio iš dėstytojų, su kiekvienu jų dirbama individualiai", - aiškina mergina.

Edita MAŽELYTĖ

Rėmėjai

Kunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer

Karoso logo

 

Ponia Valdereza Lenktaitis