Nacionalinė filharmonija beveik kas vakarą suburia tuos, kam širdis atsigauna nuo muzikos garsų. Tačiau ne kiekvieną savaitę ar net mėnesį šioje scenoje koncertuoja vaikai. Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos simfoninis orkestras kovo 20 d. pasirodęs Vilniuje, balandžio 9 d. koncertuos Klaipėdos koncertų salėje, o balandžio 10 d. – Kauno filharmonijoje. Profesorius Saulius Sondeckis, dirigentas Martynas Staškus ir mokyklos muzikos skyriaus vadovė Eglė Čobotienė vertina: „Šis orkestras vertas ir muzikos gurmano dėmesio.“
„Visus metus dirbame, o pavasarį koncertuojame. Ir taip jau dešimt metų“, – sako Martynas Staškus, šiam simfoniniam orkestrui vadovaujantis nuo pat jo įkūrimo. Jau aplankyta daug Lietuvos miestų – Klaipėda, Kaunas, Šiauliai, Plungė, net Visaginas. „Visur orkestras labai laukiamas, salės pilnos – Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos auklėtinius kiti pedagogai kaip pavyzdį rodo savo mokiniams. Šis orkestras – „beprotiškai geras“. O sėkmę ir įvertinimą lemia atsakingas mokytojų darbas ir vis augantis mokinių entuziazmas“, – sako Martynas Staškus. Orkestro meno vadovas pabrėžia, jog koncertuoti nėra tikslas. Svarbiausia – vaikus išmokyti groti orkestre.
Svarbią orkestro įtaką jaunam žmogui įžvelgia ir pats jo įkūrėjas profesorius Saulius Sondeckis: „Muzikinis kolektyvas yra labai svarbi muzikanto karjeros dalis – juk nedaug atlikėjų tampa solistais. Būtina ugdyti pilnavertį atlikėją, o Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytojai tai puikiai atlieka“, – teigia profesorius. Jis džiaugiasi, kad gerų orkestrų atsiranda ir mažesniuose miestuose – Alytuje, Kaune, Klaipėdoje. „Groti kartu yra labai didelis malonumas, be to, kolektyvinis muzikavimas praplečia atlikėjo sugebėjimų diapazoną, padeda pasiekti aukšto lygio kūrinio interpretacijas“, – įsitikinęs profesorius Saulius Sondeckis.
O M. K. Čiurlionio menų mokyklos muzikos skyriaus vadovė Eglė Čobotienė teigia, kad pasiruošti tokiam koncertui reikia daug pastangų, jėgų ir noro. „Tačiau nepaisant to, kad mokiniams reikia atsisakyti tikrai daug pramogų ir laisvalaikio, koncertų metu vaikai išmoksta gerbti muziką, sceną ir žiūrovus. Jau dabar jie už tai dėkingi“, – sako Eglė Čobotienė.
V. A. Mocarto „Koncertas klarnetui ir orkestrui A-dur, KV 622 I dalis“ su soliste Greta Petkevičiūte (mokytojas Antanas Taločka), J. Haidno „Koncertas violončelei ir orkestrui Nr. 1 C-dur, Hob. VIIb/1, I dalis“ su daugybės konkursų laureate Kotryna Šiugždyte (mokytojas Romanas Armonas), F. Bioldjė „Koncerto arfai ir styginių orkestrui C-dur II ir III dalys“ solo partiją atliekant solistei Lindai Šimanauskaitei (mokytoja Daiva Šlyžienė), taip pat J. Haidno „Simfonija Nr. 100 G-dur, „Kariškoji“ ir L. van Bethoveno kūrinys fortepijonui, orkestrui ir chorui „Fantazija c-moll“ su solistu Pauliumi Andersson (mokytoja Aleksandra Žvirblytė, choro vadovas Romualdas Gražinis) – tai Vilniuje kovo 20 d. skambėjusi M. K. Čiurlionio menų mokyklos simfoninio orkestro programa. Profesionalų vertinimu, ją taip pat atlieka ir pasaulyje garsūs, pripažinti atlikėjai.
Muzikos skyrius, dabartinės Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos pradžia, Vilniuje įkurtas 1945 metais, kiti skyriai – vėliau (1952 m. – choreografijos, 1960 m. - dailės). Nuo pirmųjų mokyklos darbo metų muzikos skyriuje mokoma šių specialybių – fortepijono, styginių, pučiamųjų, chorinio dirigavimo, muzikos teorijos. Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje kelią į didįjį meną pradėjo garsūs Lietuvos menininkai: Leopoldas Digrys, Feliksas Bajoras, Jonas Aleksa, Mūza Rubackytė, Gintaras Rinkevičius, Aldona ir Jurgis Dvarionai, Dovydas Geringas, Danutė Pomerancaitė, Audronė ir Birutė Vainiūnaitės, Juozas Širvinskas ir kt. Šiuo metu mokykloje yra du orkestrai: 9-12 kl. simfoninis orkestras (vad. Martynas Staškus) ir kamerinis styginių orkestras 7-8 kl. (vad. Dainius Puodžiukas).