Svetaines struktura
2024-11-21

Šokio ugdymas: tradicija ir alternatyvos

2019-10-15

Seminaras „Šokio ugdymas: tradicija ir alternatyvos“

2019 m. spalio 28 d.
Pradžia: 10.30 val., dalyvių registracija nuo 10.00 val.
Vieta: Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos, Koncertų salė

Tikslas – plėsti šokio mokytojų šokio ugdymo tradicijas, požiūrį ir mokymo metodus.

Dalyviai: šokio mokytojai, kolektyvų vadovai, choreografai, studentai.

Anotacija: šiuolaikiniame pasaulyje tradiciniai šokėjų, ir ypač klasikinio baleto atlikėjų, rengimo būdai dažnai susiduria su pasikeitusiomis vertybėmis, vaikų psichologiniais ir fiziologiniais skirtumais bei paties šokio atlikimo reikalavimais. Šokio pedagogai, dažniausiai remdamiesi savo patirtimi ir susiklosčiusiomis tradicijomis, ne visada sugeba rasti vaikams priimtinus ir jų nežalojančius bendravimo ir bendros veiklos vardiklius. Todėl būsimi šokėjai patiria didelį psichologinį stresą, kuris neretai sąlygoja fizines traumas. Tad kaip suderinti tradiciją, pedagogo patirtį ir jauno šokėjo poreikius bei psichologinį ir fiziologinį saugumą? Šiuos ir kitus šokio ugdymo aspektus savo paskaitoje aptars doc. dr. B Banevičiūtė.

Lektorius A. Liachovičius kalbės apie tai, kas yra svarbu perduodant signalą savo klausytojui ir kodėl kartais vaikai mums nesako, kaip yra viskas iš tikrųjų bei kokiu būdu galėtume sustiprinti tarpusavio ryšį ir padėti vaikams jaustis geriau veiklose, kurias jie atlieką. Lektorius paskaitos metu teorinę medžiagą papildys ir praktiniais pavyzdžiais iš darbo su aukšto meistriškumo sportininkais bei sportuojančiais paaugliais.

Lektorės L. Puodžiukaitė–Lanauskienė ir D. Karpušenkovienė pristatys ir apžvelgs žymiausias modernaus ir klasikinio šokio mokyklas, pasidalins modernaus ir klasikinio šokio technikos mokymo metodais, kalbės apie mokytojo profesinius ypatumus. Modernaus ir klasikinio šokio technikos pamokose aptars technikos dėstymo ypatybes, kvėpavimo, muzikalumo, erdvės kūne pajautimo svarbą. Skirs laiko gilesnei analizei, pavyzdžiams bei asmeniniams atradimams aptarti, iškylančioms probleminėms vietoms nagrinėti.

Lektoriai:

Doc. dr. Birutė Banevičiūtė šokio teatro „Dansema“ įkūrėja, meno vadovė, choreografė ir pedagogė yra sukūrusi daugiau nei dvi dešimtis šiuolaikinio šokio spektaklių vaikams ir suaugusiems. Įvairių šiuolaikinio šokio technikų, improvizacijos ir kompozicijos bei šokio pedagogikos mokėsi JAV, Didžiojoje Britanijoje, Austrijoje, Italijoje, Olandijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Lenkijoje, taip pat seminaruose Lietuvoje. 2009 m. apgynė socialinių mokslų (edukologijos) daktaro disertaciją „Šokio gebėjimų ugdymas ankstyvojoje paauglystėje“. Lektorė veda seminarus šokėjams, šokio mokytojams, choreografams Lietuvoje ir užsienyje.

Andrius Liachovičius sporto psichologas, praktikoje ieškantis būdų ir atsakymų, kaip padėti treneriams, sportininkams ir tėvams. Lektorius yra konsultavęs Pasaulio ir Europos medalių laimėtojus, Lietuvos gimnastikos rinktinės sportininkus, dailiojo čiuožimo bei sportinių šokių šokėjus. Lektorius naujausių idėjų semiasi ne tik iš savo patirties ar knygų, bet ir dalyvaudamas įvairiuose Europos sporto psichologijos renginiuose.

Deimantė Karpušenkovienė mokėsi J. Naujalio muzikos mokykloje, baigė M.K.Čiurlionio menų mokyklą ir įgijo baleto artistės kvalifikaciją, 2009 metais Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje įgijo choreografijos bakalauro ir magistro laipsnius. Lektorė nuo 1986 m. dirbo Lietuvos Nacionaliniame Operos ir Baleto Teatre baleto artiste, 1991 – 1999 metais šoko „Ballet Clasique de Paris“ Europos turuose, 1998 m. dalyvavo Anželikos Cholinos šokio teatro spektakliuose: „Moterų dainos“ ir „Romeo ir Džuljeta“, dalyvavo J. Smorigino pastatymuose „Laiškai M. K. Čiurlioniui“ ir „Albos namai“. Nuo 2008 metų dėsto Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje.

Lina Puodžiukaitė – Lanauskienė gimė Kaune, kur ir pradėjo savo šokio karjerą Kauno šokio teatre „Aura“. 1999, Lina Puodžiukaitė buvo pakviesta šokti Kris Cangelosi šokio trupėje Atlantoj, Džiordžijos valstijoj, JAV. Po metų ji įstojo studijuoti šokio bakalaurą į Šiaurės Karolinos Universiteto Menų koservatoriją, JAV. Ją baigus, Lina laimėjo William R. Kenan, Jr. Performing Arts Fellowship metams studijuoti ir dėstyti estetinį ugdymą bei šokti Niujorke. 2005 metais ji įstojo studijuoti šokį naujai sukurtoje Hollins Universiteto ir American Dance Festival magistro programoje, kurią baigus grįžo atgal į Lietuvą ir pasinėrė į čionykštį šokio pasaulį. Nuo 2006 iki 2010 Lina dirbo Kauno šokio teatre „Aura“, vedė šokio pamokas, statė pastatymus, dirbo tarptautiniuose projektuose. Vėliau įkūrė “Akademinį judesio teatrą”, dėstė Lietuvos Teatro ir Muzikos Akademijoje, skaitė paskaitų apie judesį ciklą Vilniaus Universiteto Kauno humanitariniame fakultete, penkerius metus vadovavo Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriui. Šiuo metu Lina Puodžiukaitė-Lanauskienė yra mokytoja-ekspertė Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, kur kuruoja šiuolaikinio šokio programą bei yra modernaus iš šiuolaikinio šokio metodinės grupės pirmininkė. Taip pat Lina yra šiuolaikinio šokio asociacijos pirmininkė, Nordic Culture Point mobilumo programos ekspertė, domisi ir kuria Mokyklos mokiniams, veda seminarium Lietuvoje ir užsienyje, dalyvauja įvairiuose projektuose, kur jungiamos skirtingos menų rūšys – šokis, muzika, cirkas, dailė ir kt.

Seminaro programa:

10.00 – 10.30

Dalyvių registracija

10.30 – 12.00

Paskaitos tema: „Šiuolaikinis požiūris į šokėjų ugdymą: iššūkiai ir galimybės“

Lektorė: doc. dr. Birutė Banevičiūtė

12.00 – 13.00

Pietų pertrauka

13.00 – 14.00

Paskaitos tema „Tinkamas signalo perdavimas ir supratimas“

Lektorius: Andrius Liachovičius

14.15 – 16.00

Paskaitos tema „Teorijos ir praktikos jungtys klasikinio šokio pamokoje“

Lektorė: Deimantė Karpušenkovienė (salė 1)

14.15 – 16.00

Paskaitos tema: „Modernaus šokio pamoka vakar ir šiandien“

Lektorė: Lina Puodžiukaitė – Lanauskienė (salė 2)

16.00 – 16.45

Refleksija, apibendrinimas

16.45 – 17.00

Pažymėjimų įteikimas

Dalyviams bus išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai
Seminaro trukmė: 6 ak. val.
Kaina: 15 eur.
Atsiskaitomoji sąskaita: LT 57 7044 0600 0155 2624

Dalyvių skaičius seminare ribotas, surinkus grupę, registracija nutraukiama.
Registracija vyks iki 2019 m. spalio 21 d.

Registracija: https://forms.gle/pF2HrA5wAeusfgSd7

Sokio ugdymas

Rėmėjai

Kunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer

Karoso logo

 

Ponia Valdereza Lenktaitis