Fotografas- Martynas Aleksa
Bebaimiai korsarai arba Viduržemio jūros piratai, turkų pašos, gražuolės vergės, triukšmingos rytiečių prekyvietės, prašmatnūs rūmai, audringoje jūroje dūžtantis laivas, pagrobimai, persekiojimai, apgavystės, išdavystės ir, žinoma, meilė – tai vis baleto "Korsaras" siužeto linijos... To paties pavadinimo anglų romantizmo poeto lordo George’o Byrono poema (išleista 1814 m.) įkvėpė ne vieną kompozitorių, tarp kitų – ir Giuseppę Verdi, 1848 metais sukūrusį operą "Korsaras", o ir Adolphe’o Adamo opusas nėra vienintelis baletas šia tema.
Prancūzų kompozitorius A. Adamas – XIX amžiaus romantinio baleto muzikos pradininkas (turbūt geriausiai žinomas jo baletas "Žizel"). Korsaro premjera įvyko Paryžiuje 1856 metais, jo partitūra sulaukė vien pagyrimų. Deja, tai buvo paskutinis kompozitoriaus kūrinys – po kelių mėnesių Adamas mirė nuo širdies smūgio.
1964-aisiais šį spektaklį Vilniuje pastatė lietuvių baletmeisteris Bronius Kelbauskas. Po 54 metų "Korsaras" Lietuvos publikai atgimsta prancūzų choreografo Manuelio Legris dėka.
Lapkričio 10d. 12 val. Šokio teatre.
Šokio spektaklis visai šeimai „Spalvos“ tai pasakojimas apie lietaus lašelį. Pasakojimas apie saulę. Apie žmogų-ugnį ir varlę. Ir dar kelios istorijos apie tai, kas kasdieniška ir ne visai. Kas visa tai gali sieti scenoje?
Šokis, muzika ir spalvos.
Šis šokio spektaklis – tai savotiška vaikų kelionė per gyvenimą susipažįstant su spalvomis. Kelionę vaikai pradeda būdami visiškai balti. Tačiau jie įsitraukia į kūrybišką žaidimą ir pamažu atranda užburiantį spalvų pasaulį. Scenoje su jais bendrauja ir atradimų link juos lydi šokėjas-aktorius Donatas Bakėjus.
Šokio spektaklį „Spalvos“ sukūrė Giedrė Zaščižinskaitė – Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos šokio mokytoja. Ji – šio spektaklio choreografė, scenografė ir kostiumų dailininkė. Sprendimas kurti spektaklį su pačiais mažiausiais 1–4 klasių „čiurlioniukais“, pasak jos, tapo nemenku iššūkiu, tačiau darbas buvo nepaprastai įdomus.
„Vaikai spalvas gali sieti su konkrečiais gyvūnais arba objektais, tačiau taip pat jie gali susikurti tam tikras asociacijas su spalvomis per šokį ir muziką. Taip tvirtina psichologai, ir tai man pasirodė įdomu pateikti scenoje“, – idėją apibūdino G. Zaščižinskaitė.
Spektaklis „Spalvos“ skirtas vaikams nuo 3 metų ir, be abejo, savo atžalų pasaulėžiūros ugdymu besirūpinantiems tėveliams. Be kita ko, „Spalvos“ turėtų sudominti su mažaisiais dirbančius pedagogus, kurie galės pritaikyti tam tikrus metodus tiesioginiame darbe su vaikais.
Spektaklio metu skamba V. A. Mocarto, J. S. Bacho , A. Chačiaturiano ir A. Vivaldžio muzika.
Spektaklis trunka apie pusę valandos, tačiau numatytas ir „pratęsimas“: po pasirodymo jaunoji publika galės užlipti į sceną ir viską pamatyti iš arti, paliesti. Kada paskutinį kartą jūsų mažasis turėjo galimybę pasivaikščioti po tikrą teatro sceną?
Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos baleto skyriaus baigiamasis GALA KONCERTAS - tai kasmetinė šventė mokinių tėveliams, mokytojams, taip pat ir baleto mylėtojams. Mokiniams tai atskaitos taškas, metų pasiekimų paroda, žingsnis link Didžiosios scenos.
Koncerte dalyvauja 4-13klasių baleto skyriaus mokiniai.
Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatras
Birželio 22 d. 15 val.
Trukmė 2val.su pertrauka
Šokio spektaklis vaikams „Niekelis“ sukurtas pasitelkus Sigito Gedos poeziją ir Vytauto Kernagio muziką.
Svarbiausia spektaklio tema – patyčios: kaip ir kodėl jos gimsta, kaip ir kodėl jos žeidžia vaikus, kaip ir kodėl būtina su šiuo reiškiniu kovoti. Jei tam tikro žmogaus akyse esi „niekelis“, gali būti, kad jam (arba jai) tu tik tuščia vieta. Bet visuomet yra žmonių, kuriems tu – visas pasaulis. Ir jie tave myli būtent todėl, kad esi „niekelis“.
Spektaklio choreografė Giedrė Zaščižinskaitė, scenografas ir kostiumų dailininkas Vaidas Macas. Šoka Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokykos baleto skyriaus I-IVkl. mokiniai .
Spektaklis orientuojamas į 4–10 metų vaikus jų tėvelius ir mokytojus.
KOVO 28 d. 12 val. ŠOKIO TEATRE
Spektaklio trukmė 40 min.
Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyrius kviečia į premjerą – šokio spektaklį „Vasarvidžio sapnas“.
Šokio spektaklio idėja kilo skaitant Viljamo Šekspyro romantinę komediją „Vasarvidžio nakties sapnas“ ir ieškant atsakymo į klausimus: kada mes esame savimi, o kada esame mūsų susikurtos tapatybės ir vaidmenys. Kur yra teatras, o kur yra realybė. Ir kur mes esame tikresni – savo susikurtuose vaidmenyse realybėje, ar keistam pasąmonės valdomam sapnų pasaulyje?
Spektaklio choreografinė idėja Linos Puodžiukaitės-Lanauskienės
Muzika Felikso Mendelsono
Choreografija Linos Puodžiukaitės-Lanauskienės, Sigitos Juraškaitės ir mokinių
Kostiumai Indrės Pačėsaitės
Šoka Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos šiuolaikinio šokio programos mokiniai
Spektaklis vyks Mokyklos Bendrabučio salėje.
Kada: Vasario 15 d. 17:00 val.
Renginys nemokamas, tačiau būtina registracija. Užsiregistruoti galite čia
Lauskime jūsų.
KORSARAS
3 v. baletas
LNOBT - Didžioji salė
sausio 24-25d.
Pagal A. Adamo, L.Delibes’o, C. Oldenburgo ir kt. muz.
Choreografas Manuel Legris (Prancūzija)
Muzikos vadovas ir dirigentas Valerij Ovsianikov (Rusija)
Dirigentas Robertas Šervenikas
Scenografijos ir kostiumų dailininkė Luisa Spinatelli (Italija)
Šviesų dailininkė Marion Hewlett (Didžioji Britanija)
Trukmė 3 val.
Korsaras – baletas žiūrovams, ieškantiems teatre stebuklo... Jeigu pakilus uždangai pratrūkstate plojimais vos išvydę scenoje saulės užlietą turgaus aikštę, jeigu rietuvės butaforinių kriaušių ir persikų jums džiugina akį ir prašosi į burną, jeigu negalite atsigėrėti neįtikėtinais, akinamai žėrinčiais kostiumais vilkinčių pašų, eunuchų, vergių ir korsarų jaudinamai naivia pantomima, o laivo katastrofa scenoje jus jaudina labiau nei pranešimas apie tai televizijos žiniose, – šis baletas jums.
Tai tikrasis didysis baletas, kuriame gausu masinių šokių, o primabaleriną scenoje regime beveik visą spektaklį. Ir nors šis baletas gerokai nutolęs nuo savo literatūrinio šaltinio – George’o Byrono (1788–1824) poemos, parašytos 1814 m., – jame pasakojama romantinio žanro istorija žavi ne mažiau nei Karibų jūros piratai.
BALETAS DON KICHOTAS
2019 M. BALANDŽIO 11 D. 18:30 VAL.
2019 M. BALANDŽIO 13 D. 18:30 VAL.
LNOBT - Didžioji salė, 4 veiksmų baletas. Trukmė: 3.20 val.
Tai vienas mėgstamiausių spektaklių ne vien mūsų teatre. Žinoma, neverta čia ieškoti M. de Cervanteso romano išminties ar vaizdų gilumos, tačiau šis baletas to ir nesiekia. Turtinga, žaižaruojanti choreografija, melodinga ir temperamentinga, pilna ispaniškų motyvų muzika – tai baletas fejerverkas. Šio Don Kichoto choreografas, peterburgietis Vasilijus Medvedevas užsibrėžė pastatyti baletą autentiškai, t. y., pagal pirminę M. Petipa versiją. Remdamasis 1871 m. Sankt Peterburge pastatyto Don Kichoto pirmavaizdžiu, jis atsisakė daugelio vėliau šiame balete atsiradusių elementų. Kita vertus, choreografas sugrąžino Prologą, kuris buvo dingęs iš vėlesnių spektaklio variantų. Būtent Prologas, kuriame matome Liūdnojo Vaizdo riterį, pateisina baleto pavadinimą.